Wyniki wyszukiwania dla:

Świętowanie 11 listopada

Opis wydarzenia i galeria.

Dnia 11.11.2023 roku w Skawie miały miejsce uroczystości z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. O godz. 13.00 Koło Gospodyń i gospodarzy wiejskich zaprosiło do sali teatralnej seniorów ze Skawy na uroczysty obiad z deserem i śpiew pieśni patriotycznych. Przybyło około 80 osób wraz z całą wspólnotą salezjańską. Przez prawie trzy godziny wszyscy spędzili bardzo miło ten czas.

O godz. 16.15 przy pomniku ofiar wojennych na cmentarzu parafialnym odmówiliśmy różaniec za zmarłych poległych w obronie naszej ojczyzny. Po tej modlitwie wszyscy udali się do kościoła gdzie pod przewodnictwem księdza proboszcza Roberta wraz ze współbraćmi została odprawiona Msza św. za Ojczyznę. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Proboszcz Robert Wróblewski.

Bezpośrednio po Mszy św. udaliśmy się do sali teatralnej na wieczornicę przypominającą drogę do niepodległości przygotowaną przez młodzież naszego oratorium pod przewodnictwem ks. Jana. Wspaniała uczta duchowa. Po niej była okazja do wypicia herbaty i skosztowania pysznego ciasta.

Dzień był więc bardzo bogaty w wydarzenia, które pokazują wielkie zaangażowanie Skawian w budowanie wspólnoty za co serdecznie dziękujemy.

Szczegóły tych wydarzeń w galerii.


Podziel się tym wpisem: