Obóz narciarski

W drugim tygodniu ferii zimowych organizowany jest tygodniowy wyjazd narciarski do Włoskich dolomitów. Zapraszamy wszystkich amatorów jazdy narciarskiej, zarówno młodzież jak i rodziców z dziećmi. Bogata infrastruktura narciarska, świtanie przygotowane trasy narciarskie, oraz pogodna atmosfera w stylu ks. Bosko pozwoli miło i aktywni spędzić czas.

Szczegółowe informacje
Termin:      20 – 26 stycznia 2019
Gdzie:        Padola, Bagni Valgrande
Region narciarski Tre Cime: www.dreizinnen.com/pl/DolomitiSuperski

Region:
Region Tre Cime to najbliżej od Polski położony ośrodek DolomitiSuperski – ok. 950 km. Pozwala to na dojazd w ciągu jednego dnia bez zarywania nocy. Skipass Tre Cime uprawnia do korzystania z tras o długości ok. 110 km. Trasy ulokowane są na trzech górach: Monte Elmo (miejscowość Versciaco), Croda Rossa (miejscowość Sesto) oraz Col d’la Tenda (miejscowość Padola). Ośrodki te są połączone ze sobą siecią wyciągów i systemem tras. Oprócz tych ośrodków można dojechać do mniejszych korzystając ze skibusa. W ośrodku przeważają trasy czerwone (dobrze czerwone) co zapewne ucieszy wprawnych narciarzy. Również początkujący narciarze znajdą coś dla siebie.
W bezpośrednim sąsiedztwie naszego schroniska przebiegają trasy biegowe o łącznej długości 15 km. Korzystając ze skibusa można dojechać do systemu tras biegowych o długości ok. 200 km.

Zakwaterowanie:
Soggiorno Don Bosco Bagni Valgrande, Padola
Noclegi są w schronisku młodzieżowym prowadzonym przez byłych wychowanków salezjańskich. Schronisko to piękny XIX wieczny pałacyk wybudowany dla kuracjuszy, którzy przybywali do ciepłych źródeł. Od początku XX w. wykorzystywany przez salezjanów jako dom kolonijny. Noclegi są w pokojach 1,2,3,4 osobowych rozlokowanych na dwóch piętrach. Łóżka pojedyncze (nie piętrowe) z poduszką i kocem. Obowiązkowo każdy uczestnik musi ze sobą zabrać poszewkę, dwa prześcieradła lub poszwę, prześcieradło i śpiwór. Pokoje są bez łazienek do dyspozycji są 4 łazienki na każdym piętrze, w każdej znajduje się ubikacja, prysznic i umywalka. Ponadto na każdym piętrze jest łazienka z 3 umywalkami. Schronisko położone jest w ustronnym miejscu wśród polan i lasu 5km od centrum Padoli.

Uczestnicy:
dzieci młodzież dorośli (dzieci poniżej 12 roku życia tylko z rodzicami)

Konieczne dokumenty:
ważny dowód osobisty lub paszport, karta EKUZ
każdy z uczestników będzie dodatkowo ubezpieczony: KL, OC, NW, Ratownictwo

Koszty:
1200 zł + koszt skipassu
Ceny skipassów 5 dni Tre Cime:
dorośli 6% zniżki od ceny oficjalnej = 198€
młodzież poniżej 18 lat 50% = 105€
dzieci urodzone po 30.11.2010.  = gratis jeżeli skipass dla siebie kupuje rodzic

Uwaga:
Dla osób słabiej jeżdżących oraz nie jeżdżących, a spacerujących istnieje możliwość zakupu skipassu na punkty w cenie 150€ za 2100 punktów lub 80€ za 1000 punktów. Z tego skipassu może korzystać wiele osób, obowiązuje na terenie całego konsorcjum DolomitiSuperski (1200 wyciągów).
Orientacyjna ilość kasowanych punktów: koleje 2000m i dłuższe ok. 90 pkt koleje 1500m ok.60-70 pkt koleje krzesełkowe ok. 1000m 30-40 pkt wyciągi orczykowe ok. 15-30 pkt. W praktyce osobom dorosłym, mniej jeżdżącym, opłaca się zakup tego karnetu.
Narciarstwo biegowe:
Istnieje możliwość uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy biegowe (ok.. 15 km) przebiegają bezpośrednio w sąsiedztwie domu noclegowego. Koszt wstępu na trasy biegowe 30€/ tydzień.

Wpłaty:
Zaliczka 400 zł przy zapisie do 11 listopada, dopłata 800 zł + koszt skipassu do 6 stycznia 2019.
Osoba kontaktowa – ks. Wojciech Krawczyk

Więcej w tej kategorii: