Wyniki wyszukiwania dla:

Relacja z Dożynek skawiańskich 2023

Prezentacja Dożynek w Skawie

W dniach 16,17.09.2023 odbyły się w Skawie tradycyjne dożynki.

W pierwszym dniu na placu przy kościele została zorganizowana biesiada dożynkowa podczas której na uczestników (głównie dzieci) czekało wiele atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy i wielobój przygotowany przez młodzież z oratorium. Dorośli brali również udział w ciekawych konkurencjach. Można było również skorzystać z wielu smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń oraz zaangażowanych parafian. Był grill, wiejskie specjały, ciasto i napoje. Na scenie wystąpiło wielu ciekawych artystów, a do tańca przygrywał zespół z naszego oratorium. Szczególnym momentem był występ w sali teatralnej grupy z naszego Koła Gospodyń Wiejskich „Fajne babki”, które zaprezentowały spektakl „Tuwim kontra Tuwim”. Było na nim wiele radości i podziwu dla aktorskich talentów.

W drugim dniu odbyła się Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory, a po niej zakończenie dożynek przy pysznym cieście, kawie i herbacie.

Całe wydarzenie było bardzo udane dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym serdecznie dziękujemy za wysiłek i pomysły. Dziękujemy także sponsorom, którzy ufundowali nagrody. Do zobaczenia za rok.

 


Podziel się tym wpisem: