Wyniki wyszukiwania dla:

Pielgrzymka parafialna na Święty Krzyż

Pielgrzymka parafialna do sanktuarium Krzyża Św. na Świętym Krzyżu dnia 18.09.2021

W dniu 18.09 o godz. 4.30 grupa pielgrzymów ze Skawy oraz kilka osób z zaprzyjaźnionych parafii (Chabówka, Spytkowice) udała się na Święty Krzyż gdzie znajdują się relikwie Krzyża Świętego.
W drodze do celu pielgrzymki odwiedziliśmy parafię salezjańską w Kielcach (pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego) gdzie w pięknej neogotyckiej świątyni odprawiliśmy Drogę Krzyżową i zapoznaliśmy się z historia tego miejsca. Była także okazja do spotkania z księżmi, którzy kiedyś pracowali w Skawie (ks. Janusz, ks. Wojciech,
ks. Robert i ks. Karol).
Po dotarciu na Święty Krzyż Pani przewodnik opowiedziała historię tego niezwykłego miejsca. Uczestniczyliśmy również we Mszy św. a także dzięki kustoszom tego miejsca – Ojcom Oblatom – adorowaliśmy relikwie Krzyża Świętego. Zwiedziliśmy też muzeum misyjne oraz kryptę. W programie był także pyszny obiad oraz czas wolny. W drodze powrotnej odwiedziliśmy miejscowość św. Katarzyna z cudownym źródełkiem św. Franciszka, a następnie zatrzymaliśmy się w Kielcach aby zwiedzić piękną gotycką katedrę kielecka z cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej oraz skarbiec.
Całość pielgrzymki ubogacona była również modlitwą różańcową  oraz śpiewem. Mamy nadzieję na kolejne – tak bogate w przeżycia duchowe i historyczne – wyjazdy.


Podziel się tym wpisem: