Wyniki wyszukiwania dla:

Pielgrzymka do Lourdes

Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes Lista zamknięta

Termin 15-19.08.2024

Dzień 1. Wylot z Polski (czwartek)

O godzinie 06.00. spotkanie na lotnisku w Kraków – Balicach. Dwie godziny przed odlotem rozpoczęcie odprawy bagażowo-biletowej. Po odprawie, o godzinie 9.05 nastąpi bezpośredni wylot z Krakowa do Lourdes. Lądowanie na lotnisku w Lourdes o godzinie 11.45. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, pobyt w Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous. Obiadokolacja. Wyjście na procesję różańcową ze świecami. Nocleg.

Dzień 2. Lourdes (piątek)

Śniadanie. Przejście pod Grotę Objawień Massabielle, ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zobaczymy dwupoziomową Bazylikę Niepokalanego Poczęcia, kościół podziemny Piusa X, Bazylikę Różańcową. Zwiedzanie muzeum św. Bernadetty. Po południu wspólne przejście i modlitwa monumentalną Drogą Krzyżową na wzgórze Espelugues w Lourdes. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Po kolacji udamy się na procesję różańcową ze świecami. Nocleg.

Dzień 3. Lourdes, Pireneje (sobota) 

Śniadanie. Msza św. Całodzienna autokarowa wycieczka w Pireneje. Zobaczymy słynny Pont d`Espagne czyli most hiszpański, przez który przebiegał główny szlak do Hiszpanii oraz wodospad na potoku Gaube. Będziemy podziwiać piękno przyrody Pirenejów. Wędrówka pieszo na wyżej położone, przepiękne jezioro Gaube. Czas na odpoczynek. Powrót do Lourdes. Obiadokolacja. Udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4. Lourdes, Pic du Jer (niedziela)

Śniadanie. Msza św. Przejście drogą jubileuszową, przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty: Młyn Boly gdzie się urodziła, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą rodziną, oraz dom, gdzie mieszkała rodzina św. Bernadetty już po Objawieniach, Kościół parafialny gdzie został ochrzczona św. Bernadetta. Przejście do dolnej stacji kolejki która zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa, która prowadzi na punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, Dolinę Argelès-Gazost. Czas wolny. Powrót do hotelu.  Obiadokolacja. Wyjście na procesję różańcową ze świecami. Nocleg.

Dzień 5. Lourdes, powrót do Polski (poniedziałek) 

Śniadanie, Msza św. Zwiedzanie muzeum św. Bernadetty. Projekcja filmu o historii objawień. Czas na indywidualną modlitwę w Grocie Massabielle. Możliwość uczestnictwa w obrzędach obmycia w basenach z cudowną wodą. Obiad. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Wylot z Lourdes o godzinie 19.50. Lądowanie w Krakowie o godzinie 22.30. Zakończenie pielgrzymki.
——————————————————————————————————————————

Plan może ulec małym zmianom w zależności od pogody i dostępności zwiedzanych obiektów. Ostateczną kolejność zwiedzania ustala organizator. Zakwaterowanie w Lourdes w Hotelu*** w bliskiej odległości od Sanktuarium. Każdego dnia uczestniczymy we Mszy św.

Koszt pielgrzymki 400 euro + bilet lotniczy.

Cena obejmuje

  • 4 noclegi,
  • 4 śniadania,
  • 4 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • transfer z/na lotnisko w Lourdes,
  • bilety na kolejke na Pic du Jer,
  • wycieczkę w Pireneje
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • podatek VAT.

Cena nie obejmuje: dopłaty do pokoju  1 osobowego 15 euro za noc; własne wydatki

Zapisy: ks. Marek telefon 604-539-202


Podziel się tym wpisem: