Podsumowanie wakacji 2019

Rok szkolny na dobre już się rozkręcił ale w pamięci pozostają jeszcze wakacyjne wspomnienia. Z pewnością podziękować trzeba za nie Bogu, za każde radosne wydarzenie, uśmiech na twarzy, odwiedzone nowe miejsce i poznane nowe osoby.  Nasza parafia i Oratorium w tym roku zorganizowała trzy akcje wakacyjne. Pierwszą z nich były półkolonie dla dzieci, które rozpoczęły się tuż po zakończeniu roku szkolnego, 24 czerwca. Przez dwa tygodnie wzięło w nich udział 191 uczestników. Czuwało nad nimi 45 animatorów i wychowawców oraz wiele innych osób, które natrudziły się chociażby przy gastronomi w trakcie pikniku rodzinnego. Był to czas intensywnej zabawy, radości, wspólnych spotkań i zabaw, a także modlitwy. Dzięki organizacji półkolonii udało się również wesprzeć kwotą 3000 zł rehabilitację Jaśka Moskały.

Dla starszej młodzieży w dniach od 10 do 16 lipca zorganizowany został spływ kajakowy. Malownicza Czarna Nida dała okazję bliskiego spotkania z naturą, biwakowych noclegów, oderwania od cywilizacji, zdrowego wysiłku fizycznego, oraz spotkań formacyjnych. Brak luksusowych warunków życia pokazał tak naprawdę jak niewiele potrzebuje człowiek aby dobrze i radośnie spędzić czas.

W dniach od 13 do 25 sierpnia zorganizowana została kolonia nad polskim morzem. 30 osób, dzieci i młodzieży, bardzo aktywnie spędziło ten czas. Choć były to wakacje to nie można było nazwać tego wyjazdu spokojnym leniuchowaniem. Poranne bieganie i ćwiczenia, aktywne treningi piłkarskie i zajęcia taneczne, spotkania formacyjne oraz wspólne rywalizacje wypełniały całe dnie. Oczywiście nie brakło plażowania i kąpieli w morzu oraz zwiedzania Świnoujścia i okolic.

Dzięki Bożej Opatrzności, matczynej trosce Wspomożycielki i czujności aniołów stróżów wakacje przebiegły spokojnie. Uwielbić za nie trzeba Boga, który daje taki piękny czas. Podziękować należy również tym, którzy natrudzili się aby inni mogli dobrze spędzić czas. Wielkie zaangażowanie animatorów i wychowawców  sprawiło, że było to wszystko możliwe. Wielkie podziękowania również dla tych, którzy wsparli finansowo te wydarzenia, każdy może czuć w tym swój wkład. Zbiórka do puszek przyniosła 3284 zł. Wielu ludzi dobrej woli otworzyło również swoje portfele, aby podzielić się tym co mają z innymi.

Oby dobry Bóg błogosławił nam wszystkim w tym czasie nauki i pracy i pozwolił zachować w pamięci wszystkie dobre wspomnienia i dał nadzieję na to, że kolejne wakacje też będą szczęśliwe.

Więcej w tej kategorii: