Jubileusz 10- lecia Scholi Sta Allegro ze Skawy

Uroczystości jubileuszowe z okazji 10- lecia Scholi Sta Allegro odbyły się w dniu 8 grudnia 2018 r.- w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  w kościele parafialnym w Skawie. Rozpoczęły się uroczystą mszą święta o godzinie 16.00, koncelebrowaną przez Księdza Piotra Kadelę, Księdza Wojciecha Krawczyka i ks. Zenona Latawca. Podczas mszy św. przyjęto w szeregi Scholi Sta Allegro nowe scholanki, które złożyły uroczyste ślubowanie. Po liturgii odbył się wspaniały Koncert Jubileuszowy Scholi z udziałem dziewcząt, które przez te 10 lat zasilały jej szeregi oraz zaproszonych gości.

Schola rozpoczęła koncert  2 utworami poświęconymi swoim patronom: Wspomożycielce Wiernych i św. Janowi Bosko, były to pieśni „Wspaniałą Matką” i „Don Bosco”. Następnie dziewczęta wykonały 8 utworów w przepięknych aranżacjach z towarzyszeniem zaproszonych gości: pani Marioli Chowaniec oraz muzyków, którzy zapewnili profesjonalną  oprawę instrumentalną: Piotra Dziechciowskiego, Pawła Sarniaka,  Damiana Czyszczonia , Karoliny Domijan, Karoliny Możdżeń, Magdaleny Dziechciowskiej, Moniki  Czyszczoń, Gabrieli Leżańskiej i Laury Słońskiej.

Podczas koncertu wyświetlona została prezentacja zawierająca zdjęcia z różnych wydarzeń, które miały miejsce podczas tych 10 lat. Dużo radości wywołały zdjęcia, na których niektóre scholanki odnalazły siebie sprzed 8, 5 czy 10 lat. Niezmienna jednak na tych zdjęciach była postać Pani Marty Cieplińskiej- Korwel , która przez ostatnie 7 lat  wraz z Panem Piotrem Stopką prowadzą tę grupę.

Koncert zakończył się wykonaniem finałowego utworu „Podnosisz mnie”. Partie solowe zaśpiewała Anna Rapacz, która przez wiele lat była członkinią Scholi Sta Allegro, a refren w wykonaniu kilkudziesięciu zgranych głosów, przy świetle aniołków wznoszonych w górę przez Scholanki- na długo pozostanie w naszej pamięci.

Koncert Jublieuszowy 10- lecia Scholi Sta Allegro, to emocje, których nie oddadzą słowa. Tym bardziej mamy nadzieję, że uda się wydać płytę Scholi zawierającą te przepiękne wykonania i oddać głos muzyce.

Tekst: Ewa Piątkowska

Więcej w tej kategorii: