Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11

 

  1. Trwa codziennie różaniec za zmarłych w wypominkach listopadowych o godz. 16.30. Do końca listopada w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne.
  2. W środę – godz. 17.00 zapraszamy na Nowennę do NMP Wspomożenia Wiernych i Mszę św. w intencji składanych do skarbony próśb i podziękowań. W tym dniu kościół wspomina św. Cecylię, patronkę muzyki Kościelnej. Nasza parafia posiada bardzo bogate tradycje. Działało i działa wiele grup muzycznych, chór, orkiestra, schola, zespoły. Dlatego chcemy uczcić św. Cecylię specjalnym koncertem w przyszłą niedzielę o godz. 14.00. Oprócz naszych zespołów, w koncercie weźmie udział schola dziecięca z Krakowa. Uwieńczeniem koncertu będzie sztuka teatralna „Paluszek” wystawiana na scenie pod naszym kościołem o godz. 16.15, na którą zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Rabie. Niech to będzie serdeczny czas dla nas na wspólne śpiewanie i świętowanie.
  3. W naszej parafii prowadzona jest księga abstynencji, w której zapisywane są osoby deklarujące wolę powstrzymywania się od alkoholu i innych używek. Nie rzadko za tym aktem stoi dramat nadużywania alkoholu. Chcąc wspomóc dobrą wolę tych osób chcielibyśmy wesprzeć ich poprzez modlitwę. Dlatego na zakończenie adoracji w każdy ostatni piątek miesiąca i na mszy św. chcemy modlić się za te osoby i ich rodziny.
  4. W tym tygodniu jedna z naszych rodzin została dotknięta tragedią pożaru. Spłonął warsztat stolarki i część domu. Chcielibyśmy wyrazić z nimi naszą solidarność. W przyszłą niedzielę będziemy mieli okazję do udzielenia wsparcia przez zbiórkę datków do puszek.
  5. Deklaracje na Kościół: 2×300 zł spod nr 272 i 666c, 100 zł spod nr 120, 500, 300, 4×200 zł anonimowo – zaś na sprzątanie 4×100, 4×50, i 20 zł anonimowo. Powoli zbliża się zakończenie prac związanych z ogrzewaniem kościoła. W czwartek dotarł piec z Niemiec, który już został zamontowany. Teraz trwają podłączenia. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu będzie już ciepło w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy – Bóg Zapłać.
  6. Gminny Ośrodek Kultury w Rabie zaprasza na Jesienne Weekendy ze Sztuką Teatralną 24.11 o godz. 17.00 na „Zaczarowany młynek” do SP nr 1 w Skawie.

W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Floriana Głowę lat 86 i śp. Antoniego Pustułę lat 71. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu:

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.