Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela Zwykła – 17.09

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

 • W poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
 • W środę – wspomnienie świętych męczenników koreańskich. W tym dniu zapraszamy wszystkich czcicieli NMP Wspomożenia Wiernych na wieczorną mszę św. i nowennę z odczytaniem próśb i podziękowań.
 • W czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • W piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 • W sobotę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny,

Informacje:

 • Informacja dla uczniów klas trzecich Gimnazjum przygotowujących się do Bierzmowania i ich rodziców. Spotkanie rozpoczynające bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu dla kandydatów i ich rodziców będzie w piątek 29 września. Rozpocznie się Mszą św. o godz.18.00, po której odbędą się dwa spotkania wprowadzające – jedno dla Rodziców i drugie, w tym samym czasie, dla kandydatów. W czasie spotkania dokonamy zapisów młodzieży do udziału w bezpośrednim przygotowaniu. Przekazujemy tę informację o spotkaniu z większym wyprzedzeniem – 29 to piątek nie w przyszłym lecz kolejnym tygodniu, aby rodzice mieli możliwość takiego zorganizowania czasu, aby przynajmniej jeden rodzic mógł w nim wziąć udział.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci klas trzecich i rodziców na mszy o godz. 10.30, która rozpocznie cykl przygotowań do komunii świętej. Także na tej mszy świętej zostaną poświęcone tornistry dzieci klas pierwszych.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – „Pozwól mi żyć”. Po raz pierwszy pojawiła się realna szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Z tyłu kościoła na listach można złożyć podpis z peselem pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”.
 • Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie i Goście za hojność Waszych serc, za troskę zarówno o świątynię jak i nasze kaplice oraz ich otoczenie. Bóg zapłać za deklarację na Kościół 100 zł i za ofiarę na sprzątanie 70 zł, anonimowo.
 • Już dzisiaj zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce na górnym parkingu przy kościele, 27 września od godz. 8.00 do 16.00 – godzina ta jest godziną zakończenia zbiórki. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

Ogłoszenia społeczne:

 • Obwodowy Serwis Legalizacji Gaśnic zaprasza wszystkich kierowców na przegląd techniczny gaśnic samochodowych w dniu 18 września – poniedziałek od godz. 8 do 16.00 na parkingu przy Kościele.
 • „Uzdrowisko Rabka” informuje, o możliwości skorzystania z zabiegów leczniczych w Zakładzie Przyrodniczym w Rabce Zdroju, ul. Orkana 49, finansowanego przez NFZ. W ramach skierowania pacjent ma zapewnione 3 zabiegi dziennie przez 6 do 18 dni zabiegowych. Chętnych do skorzystania z zabiegów prosimy o skierowanie się do swoich lekarzy rodzinnych o skierowanie.

Na czas nowego tygodnia jubilatom i solenizantom, oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask.

Bóg powołał do siebie śp. Stanisławę Antolak l. 78, zam. Skawa 595. Msza św. pogrzebowa we wtorek, 19 września o godz. 14.30. Dobry Jezu a nasz Panie…..